✉ Witajcie na moim blogu, poświęconym mojemu kontu w YouTube. Tutaj znajdziecie wszystkie aktualne linki do filmów z podróży, relacji sportowych i recenzji książkowych. Zapraszam też na mój fanpage w Facebooku, kliknij po prawej stronie. *Drobna zmiana na kanale. Od września film na kanale w YouTube, będzie się ukazywał 16-go danego miesiąca.* Pozdrawiam Krzysztof Grafnert. ✉

sobota, 20 października 2018

Nick Webb: Wyzwanie


Uwaga wpis zawiera spoilery !

Tym razem na na blogu druga książka Nicka Webba, pod tytułem „Wyzwanie” i jest to 5 tom z serii „Stara Flota. Akcja książki rozpozna się gdy do strefy kosmicznej, graniczącej z ziemską, wlatuje niezidentyfikowany obiekt. Dolmasi traktują taki akt jak zniewagę i próbują zniszczyć ten okręt. Lecz na ich okręcie zaczyna się objawiać nieskrywana agresja i w tym zamieszaniu statek zostaje zniszczony… Admirał Shelby Proktar dostaje niepokojące raporty o sytuacji panującej w przestrzeni Dolmasi i o obcym okręcie który ją wywołuje. Do tego Admirał Oppenheimer wysyła Proctor, na szukanie dwóch obcych ras i tak się zaczyna ta ciekawa książka.

Autor: Nick Webb
Data premiery: 27 września 2018  
Tytuł oryginalny: Defiance
Wydawnictwo: Drageus
Ilość stron 432

Jest to kolejna książka z cyklu militarnej fantastyki, na moim blogu. Co mogę o niej napisać, na pewno jest ciekawsza od poprzedniego tomu. Wątki w książce są bardziej przemyślane i bardziej zaskakują. Co wychodzi książce na plus, oczywiście fabula nawiązuje do poprzednich tomów. Nie można pisać kolejna książki z serii, nie mając odniesienia do wcześniejszych tomów. To właśnie czyni tą książkę i całą serie ciekawą. Chodź zdawały się w tej serii lepsze i gorsze tomy. Książka nawiązuje do wierzeń ludzi w XXVII wieku, które pokazane są w bardzo wyraźny sposób. Nie mogę nie wspomnieć tutaj, o pojawiających się w książce wulgaryzmach i przekleństwach. Dlatego czytelniku musisz sam ocenić, czy sięgniesz po ten tytuł. 


Moja ocena 7,2/10

To jest pierwsza książka odkąd mój blog, stał się blogiem głównie książkowym. Zapraszam do śledzenia moich wpisów na blogu i moich innych kont. Pozdrawiam KG.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz