✉ Witajcie na moim blogu, poświęconym mojemu kontu w YouTube. Tutaj znajdziecie wszystkie aktualne linki do filmów z podróży, relacji sportowych i recenzji książkowych. Zapraszam też na mój fanpage w Facebooku, kliknij po prawej stronie. *Drobna zmiana na kanale. Od września film na kanale w YouTube, będzie się ukazywał 16-go danego miesiąca.* Pozdrawiam Krzysztof Grafnert. ✉

czwartek, 27 grudnia 2018

Springer Nancy: Enola Holmes - Sprawa zaginionego markiza


Po dwóch książkach Fantasy, przyszedł czas na książkę młodzieżową.  Jako że lubię książki, filmy i seriali o Sherlocku Holmesie.  Zwróciła  moją uwagę książka Enola Holmes - Sprawa zaginionego markiza i postanowiłem ją przeczytać. Na początek kilka informacji o niej.
Autor: Nancy Springer
Data premiery 14.11.2018
Tytuł oryginalny: Enola Holmes and the Case ot the Missing Marquess
Wydawnictwa: Poradnia K
Tytuł cyklu: Enola Holmes
Tom cyklu: 1
Kategoria: Literatura młodzieżowa 
Okładka: twarda
ISBN: 9788366005198
Ilość stron 240

Enola Holmes jest siostrom słynnego Sherlocka Holmesa, wychowywaną przez matkę zdała od braci po kłótni rodzinnej. W wieku 14 lat Enola bierze sprawy w swoje ręce i postanawia odszukać zaginioną w dniu jej urodzin matkę. Przypadkiem wpada na trop zaginionego markiza i nie omal przypłaca to życiem.

Co mogę napisać o tej książce, do tej pory opisywany był Sherlock Holmes i  Maykroft. Ciekawym pomysłem jest pokazanie  historii rodziny Holmesów. Bo dotąd nikt jej nie opisał, autorka pokazuje że można utrzeć nosa słynnemu detektywowi. Jest to literatura młodzieżowa z elementami detektywistycznymi. Moim zdaniem jest to historia z morałem, którą czyta się lekko i z przyjemnością. Nie będąc już nastolatkiem...


Moja ocena tej książki 7,3/10

Z moich informacji  wynika że autorka napisała 6 tomów o Enolii Holmes, lecz dopiero pierwsza ukazała się w Polsce. Oto jak wyglądają okładki książek w języku angielskim.

Niebawem pierwsza książka Rachel E .Carter na blogu, ale to już w 2019 roku. Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o tej książce i czy ją czytaliście?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz