✉ Witajcie na moim blogu, poświęconym mojemu kontu w YouTube. Tutaj znajdziecie wszystkie aktualne linki do filmów z podróży, relacji sportowych i recenzji książkowych. Zapraszam też na mój fanpage w Facebooku, kliknij po prawej stronie. *Drobna zmiana na kanale. Od września film na kanale w YouTube, będzie się ukazywał 16-go danego miesiąca.* Pozdrawiam Krzysztof Grafnert. ✉

czwartek, 24 stycznia 2019

Bill Clinton & James Paterson - Gdzie jest prezydent?Dziś przedpremierowa recenzja książki „Gdzie jest prezydent”, autorstwa byłego prezydenta Stanów Zjednoczony Billa Clintona i Jamesa Patersona. Książka ma ukazać się 28.01.2019 roku, oto więcej informacja na ten temat.

Autorzy: Bill Clinton i James Paterson
Data premiery 28.01.2019
Tytuł oryginalny: The President in Missing
Wydawnictwa: Znak
Kategoria: thriller / sensacja / kryminał
Okładka: miękka
ISBN: 9788324055456
Ilość stron 545

Prezydent Stanów Zjednoczonych ma zeznawać przed komisją, która może go odwołać z urzędy. Podejrzewany jest on o kontakty z Sulimanem Cindorukiem, terrorystą działającym przeciwko USA. Akcja komplikuje się gdy programistka spotyka się z córką prezydenta i przekazuje jej tajne hasło. Które ma zwrócić uwagę ojcu i tak dochodzi spotyka się z prezydentem. 

Można dostrzec w tej historii podobieństw do filmu „ Szklana pułapka 4”, gdzie Bruce Willis (John McClane) i haker Justin Long (Matt Farrell) próbują uchronić USA przed „Wyprzedażą po pożarze”. Czyli stopniowym pogrążeniem Stanów Zjednoczonych w chaosie, po cyberataku.

Lecz ta historia mimo wszystko się różni, bo jest w niej pokazane życie prezydenta z szczegółami. Co pokazuje, jak mogło by to wyglądać z rzeczywistości. Decyzje które trzeba podjąć, nie należą do łatwych.

Wspomniana prze ze mnie programistka tworzy wirusa, Cindoruk chce go użyć do rzucania USA na kolan. Gdy programista uświadamia sobie to, do czego terrorysta chce użyć tego wirusa. Ucieka od niego wraz z jednym hakerem. Przyznam że jest to ciekawy wątek, w tej książce. Prezydent spotyka się z hakerem, co nieomal przypłaca życiem. W tej historii nie zabraknie również walki o władzę i zdrady.

Co mogę napisać o tej książce. Pomysł na atak cyberterrorystów na USA, nie jest może nowy. Ale autorzy tej książki wzięli ten pomysł i rozwinęli w bardzo dobry sposób. Dodali wątek prezydencki, zły charakter, terrorystów którzy chcieli dobrze, bardzo ciekawe zwroty akcji i przepis na bardzo dobrą książkę jest gotowy. Miejscami można trafić na wulgaryzmy.

Tak ta książka mnie wciągnęła, chodź nie jestem zwolennikiem Amerykańskiego patetyzmu. Więc to dobrze świadczy o tym tytule.

Ataki hakerów są obecnie w  naszych czasach, pokazuje to przykład Estonii. Niestety w tych czasach większość urządzeń jest podłączona do internetu, a to rodzi nowe zagrożenia. 

Moja ocena tego tytułu to 7,7/10To ty było na tyle w tym wpisie, następny już pierwszego lutego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz